Skip to main content

Cine sunt câștigătorii Campionatului Deschis al municipiului Chișinău?

25/10/2021 vizualizări

În acest weekend, cei mai buni jucători ai Campionatului Deschis al municipiului Chișinău au fost premiați. Tenismenii au fost invitați în incinta Școlii sportive Specializată de Tenis la ceremonia de închidere și premiere.

Campionatul a fost organizat de Federația Națională de Tenis din Moldova și Direcția Educație Tineret și Sport al municipiului Chișinău.

Lista câștigătorilor:

U12 Fete:

Loc I – Savinscaia Anastasia

Loc II – Stratan Andreea
Loc III – Ciuhrii Anastasia-Maria


U12 Băieți:
Loc I – Vainberg Mark

Loc II – Balan Nikita
Loc III – Florinta Nicolai

U14 Fete:
Loc I – Iurina Eva

Loc II – Boldireva Rebecca
Loc III – Zaicenco Irina

U14 Băieți:
Loc I – Radu Serj
Loc II – Ursu Artiom
Loc III – Mamaliga David

U16 Fete:
Loc I – Drobca Natalia

Loc II – Abbas Aliya
Loc III – Caraus Bianca

U16 Băieți:
Loc I – Marinov Alexandr
Loc II – Capris Roman
Loc III – Benderschi Alexandru

U18 Băieți:
Loc I – Stanciu Vadim

Loc II – Omarov Mihail
Loc III – Brinza Daniil

Seniori:
Loc I – Cazac Maxim

Loc II – Cazac Ilie

Loc III – Cires Edic

U12 Fete Dublu:

Loc I – Zaicenco Irina/Gold Sofia
Loc II – Savinscaia Anastasia/Zarecinaia Vasilisa

 

U12 Băieți Dublu:

Loc I – Efimenco Calin/Sidacenco Vadim

Loc II – Cretu Cristian/Balan Nikita

 

U16 Fete Dublu:
Loc I – Iurina Eva/Drobca Natalia

Loc II – Abbas Aliya/Caraus Bianca

 

Seniori Dublu:
Loc I – Cazac Maxim/Cazac Ilie

Loc II – Marinov Alexandr/Omarov Mihail

 

Green Fete:
Loc I – Zanoci Milena
Loc II – Buhaniuc Luiza
Loc III – Anghel Sofia

 

Green Băieți:
Loc I – Berlinschi Vasile
Loc II – Mamaliga Marcu

Loc III – Boldirev David

 

Orange:

Loc I – Oglinda David
Loc II – Tucanu D
Loc III – Sova Sorina

 

Red II –
Loc I – Maimescu Iulian
Loc II – Popovici Sofia
Loc III – Sterea Dariuc

Red I
Loc I – Zavorotco Daniil
Loc II – Chepak Riordan Daniel
Loc III – Roman Alexandra

 

Sincere felicitări dragi tenismeni!

Leave a Reply